Květen 2013

Člověk

5. května 2013 v 13:47 | Miky |  Zápisník

Motto: Mám tělo a mám duši. Ráj, který namaluju tuší.


Jednou z podmínek pro žití na Zemi je, že musíte dostat schránku - tedy tělo. Já dostala člověčí a byla jsem přešťastná. Denně hledím na své tělo v zrcadle. Odráží nevídanou krásu a říkávám si, jak je ten svět dokonalý.

Také často bloudím ulicemi přeplněnými lidmi. Hemží se jak mravenci, když jim kopneš do mraveniště. Doprava, doleva, narážejí do sebe, kříží si cestu a to jen proto, že se neumějí na chvíli zastavit a podívat se na svět s nadhledem. Teď nemyslím mravence, ale tvory vyšší a snad i moudřejší. Nás lidi.

Málokdo se zastaví a zrekapituluje svou dosavadní cestu, život, který žije. Většinou je to tak, že žijeme s černou páskou přes oči, jako bychom ani nechtěli vidět a dobrovolně ji nosíme a ze strachu ji raději ani nesundáváme, bojíc se, co bychom pak zahlédli.

Ano, spousta lidí se bojí podívat se pravdě do očí. A není to překvapivé. Vždyť denně děláme tolik chyb, za které se stydíme, ale na druhou stranu děláme i krásné věci. Takové je třeba vyzdvihnout. A tak se loudáme světem a dny a noci ubíhají. Stárneme.

Po delší odmlce je tu návrat

5. května 2013 v 13:45 | Miky |  Zápisník
Trochu jsem to tu zanedbávala, ale jsem zpět. Úžasný
TOPlist